NA PREDAJ KRÁSNA CHALUPA V MALEBNEJ PRÍRODE PRI RUŽÍNE

OBEC OPÁTKA

Každý z nás si určite vie predstaviť nachvíľu vypadnúť z toho denného režimu plného hluku, práce a povinností a užiť si čas v úplnom tichu. 

Toto pre vás mám a sám som si pri natáčaní tak oddýchol, akoby som bol týždeň na dovolenke.

Videoprehliadka

Prehrať video

podlahové kúrenie

pri ružíne

300-ročná história

kompletná rekonštrukcia

podlahová plocha 300m²

pozemok 1757m²

Fotogaléria

Cena: 199 999€

Informácie

Ak čakáte chatku o 4 stenách so 4 árovou záhradou, tak sa určite mýlite. Takéto niečo len ťažko budete hľadať, pretože sa jedná o unikát. Unikát už len z dôvodu jej histórie, ktorej prvej počiatky siahajú až do 18.storočia, kedy túto chalupu obýval miestny hospodár. V chalupe sa dodnes zachovali niektoré prvky a to nás pri príchode dovnútra pocitovo vracia do minulosti. Veľkosť chalupy a samotného pozemku je taktiež niečo, čím sa nemôžu pýšiť ani niektoré rodinné domy. Pozemok s výmerou 1757m² je zväčša rovinatý a rozdelený na také 3 časti. Pozemok z pravej strany, zastavaná plocha a pozemok z ľavej časti domu.

Všetky časti majú tú výhodu, že sú naozaj priestranné a ponúka sa možnosť na záhrade robiť alebo postaviť čokoľvek.  Či už altánok pre autá, miesto na grilovanie, stále bude dostatok miesta na trávenie voľného času s rodinou či priateľmi.

Krížom cez obec preteká potok Opátka a máme šťastie, že zadnú časť celého pozemku ohraničuje práve tento potôčik, ktorý dodáva tomuto miestu ešte väčšie čaro. Na pozemku sa okrem samotnej chalupy a potôčika nachádza terasa, kde už je predpríprava na zakrytý altánok s kamenným grilom a dve miestnosti na uloženie palivového dreva, záhradného náradia a podobne. 

Zastavaná plocha len chalupy je 215m² a to ešte neviete, že sa tiahne až do výšky 3. podlaží. Podlahová plocha celej chaty je bezmála 300m² a to je už naozaj zaujímavý priestor. Chalupa je ešte z minulosti rozdelená na 2 časti, ktoré sú možné zbúraním jednej priečky opäť dostať do pôvodného stavu.

Jedna časť chalupy je kompletne zrekonštruovaná spred 5 rokov a pri rekonštrukcii za zachovali aj pôvodné prvky a zároveň sa pridali moderné prvky, bez ktorých sa dnes už nezaobídeme. Hovorím konkrétne o elektrických radiátoroch s wifi ovládaním na diaľku, podlahovým vykurovaním či modernou kúpeľnou so sprchovým kútom.

Na prízemí sa nachádza vstupná chodba, obývačka s kachľovou pecou, Spoločenská miestnosť s krbom, kuchyňa a kúpeľňa. Na poschodí sa nachádza čajovňa, hlavná spálňa, knižnica a v podkroví veľká detská izba. Zaujímavosťou je vínna pivnica s klenbami v suteréne, v ktorej si vytvoríte to, po čom každý chatár sníva. Táto časť domu má výmeru 100m².  Druhá časť domu s výmerou 200m² sa nedávno dala do úplne pôvodného stavu a tak je tu priestor na zaujímavú architektúru, ktorá už bude vašim dielom. Na prízemí veľká denná časť s krásnym krbom, samostatná kuchyňa a na poschodí 100 metrový otvorený priestor, vhodný na herňu či ako obývacia časť s barovým pultom či biliardom.

Chalupa je postavená z kameňa, avšak poschodie a podkrovie je už nadstavba. Pred pár rokmi bola kompletne vymenená strecha, okná a rozvody elektriny, vody a odpadov. Celá strecha je zaizolovaná a tak sa nemusíte obávať únikov tepla. V chalupe sa zachovali pôvodné kamenné klenby, či drevené trámy v izbách. Spájajú sa tu prvky moderny a histórie a dokopy to pôsobí úžasne.

Chalupa sa nachádza v tichučkej doline Volovských vrchov, len 5 minút od vodnej nádrže Ružín. Tu zažijete čo znamená úplny pokoj. Tak si ho doprajte.

Lokalita

Kontakt

dostupný 8:00 – 18:00

Adresa: Letná 27, 04001 Košice

Email: info@ladislavsostak.sk