Prípadová štúdia – 2 izbový byt Šaca

Ako sa dá zmeniť názor u človeka, ktorý na začiatku nechce počuť o spolupráci s realitnou kanceláriou a na konci mi napíše najkrajšiu referenciu zo všetkých?

Aj takýto obraz je vo svete realít úplne bežný. Nemám však žiadne relevantné dáta, avšak môj názor je, že možno až 50% všetkých ľudí by sa rozhodlo predávať svoju nehnuteľnosť úplne sami, bez pomoci realitnej kancelárie.

 

Ako je však možné zmeniť názor týchto zvyšných 50%? Za mňa je to rozhodne transparentnosť a nezavádzanie ľudíkvalitná prezentácia a v neposlednom rade ľudský prístup.

V septembri 2019 ma oslovil môj kamarát Laco, ktorý bol presne týmto typom človeka, čo bolo vidieť hneď pri našej prvej konverzácii. Oslovil ma na facebooku a v podstate konverzácia mala len informatívny charakter, kedy sa Laco informoval, ako prebieha spolupráca s realitnou kanceláriou, čo je zahrnuté v provízii a ako sa vyhnúť podvodu zo strany realitky. Od začiatku bolo jasné, že má obavy spolupracovať s realitnými kanceláriami, ba dokonca že im vôbec neverí. Nemal som v pláne ho presviedčať a úprimne som mu odpovedal na všetky jeho otázky. Naša konverzácia skončila, až do júla tohto roku,  kedy ma oslovil druhý krát.

Dá sa povedať, že jeho obavy z predaja cez realitku ho neopúšťali ani po roku, ale rozhodnutie som stále nechal na ňom. Nakoľko ma Laco sledoval celý rok a videl spôsob akým pracujem, rozhodol sa poprosiť ma o pomoc pri predaji jeho bytu. Dohodli sme sa na stretnutí, kde mi povedal svoju predstavu o predajnej cene bytu a pláne kupovať zároveň ďalšiu nehnuteľnosť.

Po mojej analýze pre Laca prišiel trošku šok, kedy sa značne líšili naše predstavy o predajnej cene. Tá moja bola vyššia o 10 000 eur. Laco sa poriadne divil a popravde zapochyboval, žeby sa pri tejto cene niekto ozval. 

Všetky moje prepočty naznačovali, že som cenu nastavil správne, no aj napriek tomu som sa musel snažiť. Nemohol som si totiž dovoliť sklamať ho už len preto, aby som mu dokázal, že odborná spolupráca mu zaručí úspech a aby som vyvrátil všetky jeho obavy a pochybnosti. Keďže šlo o mestskú časť Košíc, ktorá je od centra vzdialená 15 km, potrebovali sme ľudom ukázať, že práve tento byt je pre nich ideálny aj napriek menej vyhovujúcej lokalite. Pripravili sme pútavú videoobhliadku, ktorá mala veľký úspech aj u prevádzkovateľa blízkej zmrzlinárne, ktorej sme takýmto spôsobom urobili taktiež peknú reklamu.

Profesionálne fotky sú dnes už úplný základ, avšak nie pre každého, preto naše fotky vytŕčali z davu medzi ostatnými ponukami bytov v Šaci. Štandardom každej nehnuteľnosti býva posledné mesiace aj web nehnuteľnosti na podporu predaja, ktorého cieľom je ponúknuť ľudom omnoho viac emócií a informácií o byte, samotnej lokalite, či rozsahu rekonštrukcie, pretože nie všetko sa zmestí na realitné portály. S touto propagáciou sme sa pustili do nastavenia reklamy na sociálnych sieťach, ktorá má dnes nespochybniteľné miesto vo svete predaja nie len v realitách.

Všetko bolo pripravené a 18.7 sme spustili predaj s cenou 72 500 eur, aj keď Lacova predstava bola 62 000 eur

Trvalo len pár dní, kým sme zaplnili miesto na 1. obhliadkovom dni. Žiaľ, kupujúceho sme tento deň nenašli, ale to sa stáva. Náš deň prišiel o čosi neskôr, kedy realitný maklér z konkurenčnej spoločnosti sedel v kancelárii so svojimi klientmi a ukazoval im ponuku bytov v Šaci. Podľa jeho slov, jeho klienti jednoznačne ukázali prstom na našu ponuku. Zaujala ich forma prezentácie, video, kvalitné živé fotky, a so slovami „Tento berieme!“ sa rozhodli ešte v ten deň prísť na obhliadku.  Išlo o hotovostných klientov, ktorý už pred obhliadkou vedeli, že toto bude ich nový domov. Prišli sa len uistiť, že všetky prezentované informácie a fotky sú skutočné. Po tomto dni trvalo pár týždňov, kým sme doladili všetky zmluvy a termíny a uzavreli celý obchod za plnú cenu v priebehu 2 mesiacov.

Nešlo o náhodu. Tento overený systém prezentácie mi pomáha pri predaji každej nehnuteľnosti a zvyšuje šance na rýchly predaj, bez zbytočného znižovania ceny. O úspešnosti a zmyselnosti tohto všetkého svedčí aj štatistika reklamy na sociálnych sieťach, kedy sme za 46 dní oslovili 25 904 ľudí a na web stránku nehnuteľnosti dostali až 4 804 ľudí. Aká je pravdepodobnosť, že z 25 904 ľudí bude práve ten jeden náš kupujúci? Odpovedzte si sami.

Ako to celé videl Laco, ktorý mal na začiatku veľké pochybnosti, si môžete prečítať v jeho referencii, ktorá mi pristála v schránke po úspešnom odovzdaní bytu 😊

„Laca poznám už roky, práve preto som sa naňho obrátil s predajom nehnuteľnosti (predtým som tvrdil, že nikdy nedám nehnuteľnosť predať realitke ale predám si to sám). 
Prvý dôvod, prečo práve Laco bolo že sa poznáme, no čo ma len utvrdilo, že to zverím práve jemu bolo to keď som si pozrel jeho prácu, prezentáciu, videá, fotky, virtuálne prehliadky, všetko na vysokej profesionálnej úrovni. Na prvom stretnutí som mu povedal svoju predstavu, vypočul si ma a nasledujúci deň ma kontaktoval, akú predstavu ma on. 
Bol som celkom prekvapený a trochu som neveril, že by sa to mohlo podariť, pretože Laco to videl inak a povedal cenu o dosť vyššiu aká bola moja predstava. No v konečnom dôsledku som rád, že ma presvedčil.  Laco mal ťažkú úlohu, keďže som potreboval predať a zároveň kúpiť a presťahovať sa. Pri kúpe Laco tiež veľa pomohol aj keď nemusel, keďže nehnuteľnosť ktorú som kupoval predávala iná realitka. Podstatná vec bola, že mi odporúčil vynikajúcu finančnú poradkyňu, vďaka ktorej som mohol po finančnej stránke kúpiť novú nehnuteľnosť.
Som presvedčený, že keby som to zveril niekomu inému neporadí sa to predať za takú cenu a tak rýchlo, proste fotky, video a prezentácia pri obhliadkach bola skvelá. Celý predaj prebehol plynulo a všetko išlo tak ako malo od začiatku kominukacia, informovanosť o obhliadkách, záujemcoch, hneď sa všetky informácie dostávali ku mne. Vďaka tomu že Lacovi sa podarilo nájsť v dnešnej dobe hotovostných klientov išlo všetko podľa môjho plánu.
Veľká vďaka Lacovi za všetko, určite každému odporúčam a verím, že je to práve Laco komu sa podarí predať hoc čo na akomkoľvek mieste, keďže je cieľavedomý a ma obrovský dar reči. Čiže 100 bodov za všetko od prvého stretnutia po odovzdanie bytu. Keď budem niekedy v budúcnosti riešiť niečo ohľadom nehnuteľnosti bez rozmýšľania sa ozvem znovu práve Lacovi. Je to človek ktorý to robí nie preto že musí ale preto že ho to baví a napĺňa a je to aj vidieť.
Prajem všetko dobré a veľa úspechov do budúcna. Ahoj.“

Zobraziť ďalšie referencie?

Porozprávajme sa:

0911 337 969

alebo

info@ladislavsostak.sk

Bezplatný návod

*Časovo limitovaná ponuka

Ebook: 5 najčastejších chýb, kvôli ktorým predáte vašu nehnuteľnosť za menej peňazí