fbpx

„Laci potrebujem predať byt“.

Každý maklér mi dá za pravdu, že toto je najkrajšia veta, ktorú chceme v rámci práce počuť čo najčastejšie. No a presne takto začala naša budúca spolupráca s mojím kamarátom, ktorý ma takto oslovil na futbale, ktorý chodíme spolu hrávať.

Samozrejme, stále tam nejaký háčik je a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Predaj už totiž prebiehal asi mesiac cez 2 realitné kancelárie a dokonca maklérky boli jeho známe. Bolo mi jasne povedané, že exkluzivitu teraz nedostanem a predávať byt s inými maklérmi som nechcel.

Takto určite nepracujem!

Ale nechal som si to prejsť hlavou a večer som si inzeráty našiel na realitných portáloch. No poviem vám, nebolo to nič moc a inzeráty pôsobili veľmi nezaujímavo. Aj keď inzeráty viseli na internete len nejaký mesiac, tak toto jednoznačne bolo treba zastaviť, pretože by to mohlo skomplikovať celý predaj. Z bytu by sa po dlhšom čase stal ležiak a na inzerát by reagovalo stále menej ľudí. Nebolo mi to jedno aj z dôvodu, že išlo o môjho kamaráta, ale zachoval by som sa rovnako v každom prípade.

Stačila 1 správa a všetko sa zmenilo.

Poslal som majiteľovi správu s opisom všetkého, čo mu viem ponúknuť v rámci výhradnej spolupráce, ktorú určite neoľutuje. Vysvetlil som mu riziká a rozdiely v jednotlivých prezentáciách a výsledky mojej práce. Stačilo mu to, aj keď po dlhom presviedčaní, no dohodli sme sa. Stále som cítil, že tejto službe neverí a zmluvu sme podpísali len na 2 mesiace. Veril som totiž mojej službe natoľko, že som do toho nakoniec išiel.

S mojim kameramanom a fotografom sme v priebehu pár dní dali dokopy video a profesionálne fotky, na ktoré majiteľ bytu reagoval jednoznačne.

Vtedy na ňom začalo byť vidieť, že tomu začal veriť, že z obyčajného bytu vieme vyťažiť maximum len zmenou prístupu. Cenu sme nastavili vzhľadom na lokalitu pomerne vysoko, aj napriek tomu, že predaj musel byť čo najrýchlejší.

Bol to dosť silný oriešok splniť jeho obe podmienky.

Okrem bežného inzerátu na realitných portáloch sme pripravili aj web stránku nehnuteľnosti, v ktorej sme popísali všetky pozitíva tohto bytu a lokality. Video obhliadka bola na svete, web stránka a fotografie boli pripravené a mohli sme spustiť reklamu na sociálnych sieťach.

Reklama bežala naprieč sociálnymi sieťami od 16. augusta do 6. septembra a za tak krátky čas si web stránku nehnuteľnosti pozrelo až 3258 ľudí, čo je krásne číslo. Netrvalo však dlho a začal zvoniť aj telefón. Prvý obhliadkový deň so 4 záujemcami sme mali 3 dni po spustení predaja.

Jeden zo záujemcov odchádzal z bytu po obhliadke so slovami: „Do rána sa určite ozvem, ale na 99% to beriem“. Nechcel som sa tešiť predčasne aj keď som sa tomu veľmi tešil, ale počkal som si na to ráno a výsledok bol ešte lepší.

„Beriem na 100%, pripravte mi zmluvu!“

Potom bol už proces veľmi rýchly aj napriek viacerým pripomienkam advokátov a vinkulácii, nebola na celom predaji jediná chybička. Splnil som klientove podmienky do bodky, rýchly predaj bez znižovania ceny.

A takto to všetko prebiehalo:

16.8 – spustenie predaja

19.8 – 1. obhliadkový deň

24.8 – podpis rezervačnej zmluvy

9.9 – podpis kúpnej zmluvy

28.9 – odovzdanie bytu

Ak je niečo, načo nadám dopustiť pri každom predaji, tak je to kvalitná prezentácia. Je to prvý krok k tomu, aby sme dosiahli maximálne výsledky. Verím, že odteraz už bývalý majiteľ bytu bude vedieť, komu zavolať, ak niečo bude predávať a nestratí ani len jediný mesiac. A aj napriek jeho spokojnosti mi v schránke pristála táto recenzia práve od kupujúcej, ktorá mala doteraz len negatívne skúsenosti s fungovaním realitných kancelárii. Očividne sa nám podarilo jej názor zmeniť 🙂

SLOVÁ MOJICH SPOKOJNÝCH KLIENTOV

rod. Haberová

„Náš byt sa pomerne dlho predával, preto sme boli veľmi radi ked nás oslovil p. Šosták,s ponukou, že nám pomože. Na základe kvalitných fotiek a perfektnej prezentácií sa byt v priebehu 3 týždňov predal.Veľmi oceňujeme profesionálny a priateľský prístup p. Šostáka a aj na základe jeho širokých kontaktov sa všetko rýchlo zrealizovalo.
                                                         Spoluprácu s p.Šostákom vrelo odporučujeme!“                                                                

rod. Petrigalová

„Na základe pozitívnych referencií sme s pánom Šostákom spolupracovali pri predaji bytu.
Spolupráca s ním bola profesionálna a bezproblémová, bol nám k dispozícii kedykoľvek sme to potrebovali. Veľmi si ceníme jeho priateľský a ľudský prístup . Aj samotný proces predaja a všetkých formalít bol bez najmenších komplikácií. Takže maximálna spokojnosť.
Vrelo odporúčame a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Prajem pekný deň a veľa úspechov“

p. Juhás

Pozdravujem pán Šosták.
T
ýmto sa Vám chcem poďakovať za profesionálne služby, ktoré nám boli poskytnuté pri predaji nášho rodinného domu. Mám za to, že Váš proaktívny prístup, spolu s využívaním najnovšej propagačnej techniky boli základom pre rýchly a úspešný predaj našej nehnuteľnosti.
Želám veľa spokojných klientov pri Vašej sprostredkovateľskej činnosti. V prípade, že budeme potrebovať služby 
v oblasti realít, určite sa na Vás opäť  s dôverou obrátime. 
S pozdravom P.Juhás

p. Bartošová

„Moja životná situácia sa zmenila zo dňa na deň a preto som urýchlene potrebovala nájsť byt premňa a moje déry, v rámci mojich finančých možností. Kamoška mi odporúčila pána Šostáka, ktorý nás ochotne vozil po obhliadkach až sa to nakoniec podarilo. Som veľmi rada, že sa nám neotočil chrbtom a pomohol nám vyriešiť našu situáciu.
Odporúčam každému!“