Prípadová štúdia – 3 izbový byt Ružínska

 

Tlačí vás čas a potrebujete predať vašu nehnuteľnost čo najrýchlejšie, bez zbytočného znižovania ceny?

 

Ukážem vám pár trikov, vďaka ktorým sa nám podarilo predať tento byt za 3 týždne.

Už dlhšiu dobu som evidoval na realitných portáloch jeden 3 izbový byt po kompletnej rekonštrukcii v Košiciach. Za ten čas som si stihol všimnúť, že tento byt predávalo spolu asi 8 realitných kancelárii vyše 4 mesiace a takisto aj samotní majitelia bytu. Vychádzal som z ceny majiteľov a porovnal si ceny zvyšných realitných kancelárii, ktoré daný byt ponúkali. Všetko sa zdalo byť v poriadku a čudoval som sa, prečo sa tak pekný byt ešte nepredal, pretože bol naozaj krásny.

Vŕtalo mi v hlave, kde môže byť asi problém a tak som začal študovať všetky inzeráty k tomuto bytu. Na moje počudovanie, týchto osem realitných kancelárií malo v inzeráte priložené rovnaké fotky ako v inzeráte majiteľov bytu. Predajná cena bytu sa pri 4 ponukách úplne líšila od ostatných a aj samotný popis bytu nebol úplný, skôr by som povedal že bol nepravdivý.

MUSEL SOM KONAŤ!

Rozhodol som sa kontaktovať majiteľov bytu a chcel som vedieť, aké sú ich očakávania a prečo majú taký problém s predajom bytu. Už v telefóne mi majiteľka dala jasne najavo, že je zúfalá a potrebuje byt čo najrýchlejšie predať. Podľa jej slov nevedela čo má robiť, tak začala oslovovať všetky realitné kancelárie, aby jej s predajom pomohli. Zdravý rozum hovorí, že viacero realitiek dokáže skôr nájsť toho správneho kupujúceho, no nie?!

Opak je však pravdou!

Rozhovor sme začali viesť v úplne inom duchu a začali sme úplne od začiatku. Dohodli sme si stretnutie, kde sme strávili asi 2 hodiny zhováraním sa o predmetnom byte ale zistil som aj to, že táto rodinka je veľmi milá a preto som im chcel pomôcť. Dozvedel som sa, že niektorí záujemcovia až pri samotnej obhliadke bytu zistili, že ide o prízemný byt. Pravdepodobne sa to z inzerátu niektorých maklérov nedozvedeli. Makléri na náborových stretnutiach si tento byt odfotili na telefón a už ich nebolo, niektorí sa na byt ani neprišli pozrieť a stiahli si fotky z inzerátu majiteľov. Nakoniec sa všetci makléri vyhovárali na privysokú cenu za prízemný byt a nepriamo vytvárali na majiteľ bytu tlak.

Ukázal som majiteľom výsledky mojej práce a spôsob, akým pracujem. Nebolo premňa žiadnym prekvapením, že mi majitelia nedôverovali kedže ma videli prvýkrát a brali ma ako jedného z tých maklérov, ktorý inzerovali byt s fotkami z telefónu a bez výsledku. Nechal som im čas na premyslenie, ale majitelia sa už neozvali.

 

POTOM TO PRIŠLO

Majiteľka ma po 2 týždňoch kontaktovala s tým, že už dlhšie čakať nemôže a je potrebné urobiť zmenu. Dohodli sme sa na podmienkach, nastavili sme presný plán akým budeme postupovať.

 

ČO SPÔSOBILO TAK VEĽKÝ ZÁUJEM O BYT?

V prvom rade sme potrebovali vyzdvihnúť všetky pozitíva bytu, aby sme zaujali čo najviac ľudí. Išlo hlavne o lokalitu, ktorá je jedným z kľúčových faktorov pri predaji nehnuteľnosti. Tento byt sa nachádzal vo vyhľadávanej lokalite a toto sme ľudom museli dať vedieť, čo sa nakoniec ukázalo ako základný kameň úspechu.

Osem inzerátov s rôznymi cenami a mylnými informáciami tiež nepôsobia lákavo a dôveryhodne, preto jediná možnosť ako na trhu uspieť bola exkluzivita, pretože len tá prináša maximálne výledky.

Byt sme pripravili na následne fotenie, kde sme všetko vypratali a opticky otvorili priestor. Odstránili sme všetky osobné veci a prebytočný nábytok, ktorý priestor zahlcoval.

Na radu prišiel profesionálny fotograf. Majitelia sa čudovali, že byt príde odfotiť niekto iný, ako maklér s telefónom. Výsledok sa nedal porovnať s predchádzajúcimi fotografiami, čo bol aj náš zámer, vytvoriť  niečo živšie, niečo, čo tu ešte inzerované nebolo.

Následne sme porovnali ponuky konkurencie v tomto okolí s tou našou a nastavili predajnú cenu. Správne nastavenie predajnej ceny je ten najdôležitejší faktor z celého predaja. Ak cenu premrštíte, nepomôže vám ani najlepší maklér a s predajom sa budete trápiť veľmi dlho. Cenu sme nastavili a okamžite spustili aj reklamnú kampaň na facebooku. Nový inzerát, nová cena, nové fotky, to všetko podporené reklamou. Ukázali sme ľudom byt, ktorý tu ešte nebol.

 

A VÝSLEDOK?

Po prvom týždni sme mali prvý obhliadkový deň, na ktorom sa zúčastnilo 6 ľudí, ktorý mali záujem si byt pozrieť. Veľmi zaujímavý poznatok bol, že dvaja záujemcovia hľadali prenich zaujímavý byt v tejto lokalite už pár mesiacov, ale nič ich neoslovilo. Vtedy sa mi potvrdilo, že správna prezentácia je jednoducho nevyhnutná, pokiaľ nechceme aby nás záujemcovia obchádzali.

Za 2 týždne som absolvoval toľko obhliadok, že som sa tam pomaly cítil ako doma. ????  Pri ďalšom obhliadkovom dni sa našiel záujemca, ktorý nepotreboval zľavu a bol okamžite ochotný rezervovať si byt. Hypotekárny úver mal preschválený, čo podstatne urýchlilo proces a my sme vedeli, že toto je náš človek. Pár týždňov nato sme byt odovzdávali tomuto pánovi, a majitelia bytu si zhlboka vydýchli a dnes si už užívajú svoj nový dom.

 

MYSLÍTE, ŽE BOLI MAJITELIA BYTU SPOKOJNÍ?

Dokonca ma pre Vianocami pozvali k sebe domov na pohár vína, čo som samozrejme nemohol odmietnuť ????

 

 

SLOVÁ MOJICH SPOKOJNÝCH KLIENTOV:

„Náš byt sa pomerne dlho predával, preto sme boli veľmi radi ked nás oslovil p. Šosták,s ponukou, že nám pomože. Na základe kvalitných fotiek a perfektnej prezentácií sa byt v priebehu 3 týždňov predal.Veľmi oceňujeme profesionálny a priateľský prístup p. Šostáka a aj na základe jeho širokých kontaktov sa všetko rýchlo zrealizovalo.
                                                         Spoluprácu s p.Šostákom vrelo odporučujeme!“


„Na základe pozitívnych referencií sme s pánom Šostákom spolupracovali pri predaji bytu.
Spolupráca s ním bola profesionálna a bezproblémová, bol nám k dispozícii kedykoľvek sme to potrebovali. Veľmi si ceníme jeho priateľský a ľudský prístup . Aj samotný proces predaja a všetkých formalít bol bez najmenších komplikácií. Takže maximálna spokojnosť.
Vrelo odporúčame a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Prajem pekný deň a veľa úspechov“


Pozdravujem pán Šosták.
Týmto sa Vám chcem poďakovať za profesionálne služby, ktoré nám boli poskytnuté pri predaji nášho rodinného domu. Mám za to, že Váš proaktívny prístup, spolu s využívaním najnovšej propagačnej techniky boli základom pre rýchly a úspešný predaj našej nehnuteľnosti.
Želám veľa spokojných klientov pri Vašej sprostredkovateľskej činnosti. V prípade, že budeme potrebovať služby v oblasti realít, určite sa na Vás opäť  s dôverou obrátime.
S pozdravom P.Juhás


„Moja životná situácia sa zmenila zo dňa na deň a preto som urýchlene potrebovala nájsť byt premňa a moje déry, v rámci mojich finančých možností. Kamoška mi odporúčila pána Šostáka, ktorý nás ochotne vozil po obhliadkach až sa to nakoniec podarilo. Som veľmi rada, že sa nám neotočil chrbtom a pomohol nám vyriešiť našu situáciu.
Odporúčam každému!“ p. Bartošová

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bezplatný návod

*Časovo limitovaná ponuka

Ebook: 5 najčastejších chýb, kvôli ktorým predáte vašu nehnuteľnosť za menej peňazí